Hanbím sa za označenie kresťan

Autor: Jozef Dzuriš | 2.4.2011 o 17:16 | Karma článku: 8,86 | Prečítané:  723x

Po udalostiach tohto týždňa slovíčko kresťan dostalo nový význam. Najnovšie si pod ním môžeme predstaviť xenofóbneho hulváta, ktorý myslí len na seba a pokrytecky hovorí len to, čo mu vyhovuje. Tento týždeň Kresťanskodemokratické hnutie predložilo do parlamentu deklaráciu proti zabíjaniu kresťanov vo svete. Na ostatné utláčané menšiny páni z KDH akosi zabudli.

 

Na tieto menšiny nezabudol poslanec Martin Poliačik. V diskusii na pôde parlamentu otvoril zabíjanie členov iných menšín vo svete, napríklad homosexuálov. Vzápätí na to sa dozvedel, že je to vraj nemiestne. Že vraj zabíjanie kresťanov vo svete nemá nič spoločné so zabíjaním homosexuálov. Niektorí poslanci za KDH v reakcii na to sa tvárili, akoby im niekto navrhol zníženie platov.

Priznám sa, že sa hanbím za označenie kresťan. Práve títo páni z KDH toto slovíčko defraudovali a úplne mu zmenili význam. Netvrdím, že som veľký odborník na kresťanskú teológiu, ale pokiaľ sa nemýlim, tak sám Kristus hlásal, že máme ísť s otvorenou náručou ku všetkým. Pre každého jedného kresťana je vražda človeka zlá. A nezáleží či je ten človek moslim, kresťan, homosexuál alebo ateista. Mne osobne je ľúto každého zbytočne zabitého človeka len kvôli nejakej neopodstatnenej nenávisti. Preto vyhlásenie, ktoré bolo v parlamente nemalo obsahovať len zabíjaných kresťanov, ale aj všetky ostatné menšiny. Tým by sme konečne raz na Slovensku dokázali ako sme mentálne vyspelí.

Kresťanskodemokratické hnutie si uzurpuje monopol, že len oni vedia najlepšie a najsprávnejšie reprezentovať kresťanov na Slovensku. Osobne nemám ten pocit, stačí sa pozrieť na preferencie tejto strany a veľmi rýchlo pochopíme, že nereprezentujú všetkých kresťanov na Slovensku. Podľa mňa to bude spôsobené tým, že písmeno K v názve KDH nemá už dlho nič spoločné s kresťanstvom. Je to len využívanie týchto vecí na politiku. Ak by im skutočne išlo o presvedčenie, tak by nemali problém sa postaviť proti zabíjaniu kohokoľvek. Politici z KDH však potrebovali presmerovať pozornosť svojich voličov z iných problémov na toto vyhlásenie.

Od tohto týždňa môžeme povedať, že písmeno K zo skratky KDH by malo vypadnúť, lebo predstavitelia tohto hnutia sa nezachovali ako kresťania. Opäť raz zneužili toto náboženstvo na politiku a na zvýšenie svojej popularity a preferencií. Od dnes ich budem volať už len Demokratické hnutie a to dovtedy kým neprestanú vodu kázať a víno piť.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Polovojenská organizácia pýta peniaze na domobranu, končia na súkromnom účte

Výzvou na posielanie finančných príspevkov sa už zaoberá polícia.

KOMENTÁRE

Zmizne dôkaz o krytí Bašternáka?

Inšpekcia koná, akoby kryla ľudí, ktorí vlani zmarili raziu u developera.


Už ste čítali?