Milé západne krajiny, klamali ste nám

Autor: Jozef Dzuriš | 22.8.2011 o 23:20 | Karma článku: 9,47 | Prečítané:  702x

Presne tak. Milé západné krajiny, klamali ste nám o vašej životnej úrovni, o vašom bohatstve a o vašej vyspelosti. Po revolúcií sme sa na západné krajiny ako napríklad USA, Francúzsko, Španielsko ale aj Grécko pozerali s obdivom. Boli ste pre nás krajiny, ktoré mali pred nami obrovský náskok a ohurovali ste nás svojou vyspelosťou. Škoda, že ste to získali podvodom.

Netvrdím, že všetky no väčšina z vás, získala svoju vysokú životnú úroveň prostredníctvom dlhov. Umelo ste ju nafúkli a umelo ste ju udržiavali neprirodzene vysoko. Machrovali ste na nás, robili sa dôležitými, že aké ste vy veľké zvery. Robili ste ramená, že ako máte jedno z najvyšších HDP vo svete. Toto všetko bolo klamstvo. Ilúzia. Všetky tieto dlhy ste získali tak, že ste vyjedali tanier svojím deťom. Áno, hnusne ste žili na úkor svojich detí, lebo práve tie budu platiť vaše dlhy. Len veľmi nezodpovedný rodič urobí niečo také.

Požičali ste si obrovské peniaze na dlh, aby ste si kúpili nádherný a drahý bavorák. Tým ste kade-tade jazdili a ukazovali, že vy máte mať všade prvé slovo a vás majú počúvať. Veď vy ste v skupinke najbohatších. Ibaže ste zabudli, že kým vy ste mali ohromný bavorák, tak vaše deti budú radi, ak budú mať aspoň starú škodovku. Prežrali ste im totižto obed.

Ibaže ani zničená budúcnosť vašich detí vám nestačila. Narobili ste také dlhy, že ich budú splácať ešte aj vaše vnúčatá. A nielen to. Teraz idete za nami s natiahnutou rukou, že vám máme prispieť my. Odvolávate sa na solidaritu. Je to však falošná solidarita. Solidarita chudobného s bohatým. My, na rozdiel od vás, sme tu roky žili v neslobode. Roky sme živorili, aby sme sa dostali zo spúšte, čo tu napáchal minulý režim. Museli sme uťahovať opasky, aby sme prežili.

Napriek tomu sme sa rozhodli súhlasiť a skákali sme ako ste písali. Splnili sme všetky vaše náročné kritéria, aby sme sa dostali do klubu najbohatších. Splnili sme podmienky, ktoré ste väčšina z vás, keď ste tam vstupovali, nespĺňali. A vy ste sa teraz dohodli prachy pýtať od nás. My máme platiť vaše dlhy, ktoré ste narobili, aby ste mali umelo vysokú životnú úroveň?

Nemáte ani len najmenšie morálne právo od nás pýtať čo i len euro. Vy ste boli nezodpovední, vy ste klamali, vy ste rozhadzovali, vy ste zadlžovali svoje deti a my to máme platiť? Je mi z vás zle. Nie našou chybou ste v takom bahne. Môžete si za to sami. Zvolili ste nezodpovedných politikov, ktorí si tak kupovali vašu volebnú podporu.

Neštrajkovali ste, keď vám politici pichali drogy v podobe utvárania dlhov. Štrajkujete teraz, keď sa ukazujú prvé abstinenčné príznaky. A vlastne škodíte tým sami sebe. Ak budete štrajkmi poškodzovať turistov, tak sa budú vašej krajine vyhýbať. Máme doma také príslovie: nehryz ruku, ktorá ťa kŕmi. Mali by ste sa ho naučiť.

Milé západné krajiny topiace sa v dlhoch. Mali by ste sa naučiť zodpovednosti. Slušný a zodpovedný človek by sa so svojimi veriteľmi dohodol a svoje dlhy začal splácať. Nepýtal by ďalšie peniaze od chudobnejších príbuzných. Zamyslite sa nad tým...

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Polovojenská organizácia pýta peniaze na domobranu, končia na súkromnom účte

Výzvou na posielanie finančných príspevkov sa už zaoberá polícia.

KOMENTÁRE

Zmizne dôkaz o krytí Bašternáka?

Inšpekcia koná, akoby kryla ľudí, ktorí vlani zmarili raziu u developera.


Už ste čítali?