Môj rok 2011

Autor: Jozef Dzuriš | 31.12.2011 o 20:06 | Karma článku: 0,00 | Prečítané:  134x

Keď som sa v takomto článku pred rokom dušoval, že ten ďalší rok nech bude lepší ako ten predchádzajúci, tak sa to do istej miery vyplnilo. Len presne opačne. Čo sa pokaziť mohlo to sa pokazilo, a čo sa pokaziť nemalo, to sa pokazilo ešte viac. Tento rok bol na nič, a už sa teším, keď budem v tom ďalšom.

V januári 2012 to už budú 4 roky, čo blogujem. Tento blog medzitým navštívilo cez 35 tisíc ľudí a počtom článkom sa blížim k rovnej stovke (samozrejme, ak by neboli nejaké zrušené články, tak už som za touto magickou métou). Začiatkom tohto roku som si poriadne kopol do socialistov a prirovnal ich k Borgom a skonštatoval, že ich socializmus treba vysať aj zo štátnych železníc, lebo ničia životy ľuďom.

Zvyšok roka som sa občas trochu venoval politike a spoločnosti. No nakoniec som usúdil, že sa budem venovať hlavne ekonomickým záležitostiam, lebo v tomto som doma. Spoznal som ako fungujú islamské banky a tiež napísal nejaké články o dlhovej kríze a zdravotníctve. Tiež som sa pokúsil propagovať kapitalizmus a vysvetliť infláciu. Naďalej si užívam pobyt mimo hlavného výbery SME a zisťujem, že mi to aj tak akosi neprekáža. Stále mám celkom slušnú čítanosť a dobrú karmu, tak sa nesťažujem. Aspoň na môj blog zablúdia len tí, ktorých to zaujíma.

Tento rok som pracoval aj na dvoch projektoch, ktoré bohužiaľ skončili. Prvým bol argument.sk, ktorý umrel kvôli nedostatku redaktorov. Druhým bol rómsky blog, ktorý skončil ešte skôr než začal a to kvôli nezáujmu zainteresovaných z dôvodu nedostatku času.

Môjmu srdcovému projektu a to blogu citanie.com sa naopak darilo veľmi dobre. Rástla nám návštevnosť a aj počet fanúšikov. Na to, že tento web ešte stále funguje len živelne, to je celkom úspech. To by som samozrejme nedokázal sám, pomáhala mi v tom Sheep za čo jej nesmierne ďakujem. Na úspechu ma obrovský podiel.

Najviac času v tomto roku mi zabrala najväčšia násilníčka môjho života – škola. Stále ma nútila robiť to, čo som nechcel. Kvalitne pracovala na tom, aby mi štúdium ekonómie totálne znechutila a úplne mi vysala dušu. Bohužiaľ zatiaľ sa jej v tom kvalitne darí. Uvidíme, či budúci rok (keďže ma čakajú bakalárske štátnice) dorazí ona mňa alebo dorazím ja ju.

Uplynulý rok bol nesmierne bohatý na rôzne udalosti. Osobne mi bude Steve Jobs veľmi chýbať, lebo to bol vždy mimoriadne inšpiratívny človek. V októbri sa nám na Slovensku rozpadla vláda a čakajú nás predčasné voľby. Osobne som do teraz nedokázal pochopiť ako niekto normálny dokázal za rok zmeniť názor na Euroval. Lebo práve Euroval považujem pre Slovensko za najväčšie zlo súčasnosti. Po voľbách 2010 som si povedal, že ak v najbližších parlamentných voľbách vyhrajú socialisti, tak budem veľmi naklonený odchodu zo Slovenska. Netušil som, že k tomto záväzku sa budem musieť vrátiť tak skoro. Nuž uvidíme, ako to dopadne. Ale osobne Slovensku prestávam veriť.

Jo a na záver, aby som nezabudol. Všetkým tým, čo vždy na Silvestra odpaľujú petardy prajem, zažiť aspoň hodinu kobercového bombardovania za Druhej svetovej vojny. Hneď by sa všetkým výbušninám vyhýbali.

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Polovojenská organizácia pýta peniaze na domobranu, končia na súkromnom účte

Výzvou na posielanie finančných príspevkov sa už zaoberá polícia.

KOMENTÁRE

Zmizne dôkaz o krytí Bašternáka?

Inšpekcia koná, akoby kryla ľudí, ktorí vlani zmarili raziu u developera.


Už ste čítali?