Odmena 55-tisíc eur Lopatkovi? Poburujúce.

Autor: Jozef Dzuriš | 23.2.2012 o 18:08 | Karma článku: 9,42 | Prečítané:  503x

Dnes všetky naše bulvárne média vyrukovali so správou, že Mihál sa zbláznil a chce dať šéfovi Sociálnej poisťovne odmenu 55-tisíc eur. Strašné. Poburujúce. Otrasné. V čase krízy! Nejaké podobné reakcie to vyvolalo u niektorých ľudí. Nuž na Slovensku je celkom zvykom, že na myslenie nepoužívame racionálny mozog, ale iracionálne emócie. Škoda, že slepá závisť je u nás stále ešte taká rozšírená.

Slovenské bulvárne média (t.j. skoro všetky média, ktoré tu máme) vedia na akú strunu zahrať, ak chcú niečo predať. Udrú na prvú signálnu sústavu a na primitívne emócie. Smutné je, že drvivá väčšina Slovákov najprv otvorí ústa a až potom sa zamyslí, čo vlastne hovorí. Pre niektorých ľudí je poburujúce ak šéf Sociálnej poisťovne dostane odmenu 55-tisíc eur. Dokonca v čase krízy. Bulvárne média to ľuďom demagogicky rozpočítajú na počet miezd jedného človeka a snažia sa u ľudí vyvolať negatívne emócie.

Ja osobne si myslím, že Ľuboš Lopatka si svoju odmenu plne zaslúži. Dokonca by som mu ju pokojne dal aj dvojnásobnú. Áno myslím to vážne. Smrteľne vážne. Vždy sa pri odmenách v štátnej správne treba pozrieť, či si človek danú odmenu zaslúži. A Ľuboš Lopatka je jeden z mála štátnych nominantov, ktorý si odmenu skutočne zaslúžia. Zvýšil výber poistného, zvýšil efektivitu fungovania poisťovne, nič neukradol, odolal lobizmu a čo je najdôležitejšie, vypýtal si menšiu dotáciu od štátu. Tým nám všetkým ušetril milióny eur. Jeho odmena z toho je tak celkom zanedbateľné číslo. Svojimi schopnosťami získal nomináciu na manažéra roka. Nie je veľa štátnych manažérov, ktorí by toto všetko dosiahli.

Osobne si myslím, že takto kvalitných ľudí, ak sa nejakou náhodou objavia v štátnej správne by sme mali zaplatiť kvalitne, lebo nám ich odláka súkromný sektor. Pokojne by som ich preplácal a motivoval ušetriť štátu financie a zvyšovať efektivitu štátnych inštitúcií, lebo ich prínos je niekoľkonásobne vyšší než ich odmena. Preto si myslím, že všetci ľudia, ktorí hnaní emóciami si otvorili ústa na takúto odmenu by sa mali najprv zamyslieť. Používať emócie namiesto racionálneho myslenia ešte nikdy nič nezlepšilo. Len to niečo vyjadruje o nás Slovákoch. Závidíme iným úspech, ktorý dosiahnú svojimi silami. Odsúdiť niekoho zo svojho subjektívneho pohľadu a nie na základe objektívnych faktov je jednoduché. Ale je naozaj správne upaľovať čarodejnice na hranici ak vieme, že v skutočnosti žiadne neexistujú?

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Polovojenská organizácia pýta peniaze na domobranu, končia na súkromnom účte

Výzvou na posielanie finančných príspevkov sa už zaoberá polícia.

KOMENTÁRE

Zmizne dôkaz o krytí Bašternáka?

Inšpekcia koná, akoby kryla ľudí, ktorí vlani zmarili raziu u developera.


Už ste čítali?