Ako Mitt Romney rozdelil Spojené štáty

Autor: Jozef Dzuriš | 18.9.2012 o 13:29 | Karma článku: 0,00 | Prečítané:  179x

To, že ide v americkej prezidentskej kampani do tuhého potvrdzuje aj to, že v noci na dnes zverejnil ľavicový časopis Mother Jones na svojom webe videa s Mittom Romneyom. Na nich je skrytou kamerou zachytený počas večere s potencionálnymi sponzormi svojej kampane. Najzaujímavejšie video je len jedno a výroky na ňom zachytené sú natoľko kontroverzné, že vraj výrazne ovplyvnia prezidentské voľby. To vyhovuje demokratom Baracka Obamu, lebo ten sám sa nemá čím pochváliť a celé jeho funkčné obdobie je len jedno veľké zlyhanie. Preto demokrati vsadili na negatívnu kampaň a Romneymu jeho výroku budu určite poriadne pripomínať.

Dané kontroverzné video môžete vidieť tu:

 O čom Mitt Romney na videu rozpráva (parafrázované): V USA je 47% ľudí, ktorí budu voliť demokratického prezidenta, nech sa deje čokoľvek. Držia pri ňom, lebo sú závislí od vlády, veria že práve oni sú obete a veria, že vláda má zodpovednosť postarať sa o nich, vrátane toho, že im má zabezpečiť zdravie, jedlo a bývanie. Veria, že to je ich nárok a vláda im to má dať. Preto budú voliť (demokratického) prezidenta nech sa deje čokoľvek. Sú to všetko ľudia, čo neplatia žiadnu daň z príjmu, preto Romneyho návrhy na zníženie daní ich nemôžu osloviť. Preto sa Romney rozhodol, že sa o týchto ľudí nebude zaujímať a ani sa snažiť ich získať. Pretože Romney ich nikdy nepresvedčí, že by mali za seba zobrať zodpovednosť a starať sa o svoje vlastné životy. Preto sa chce Romney zamerať na 5%-10% centristických voličov, ktorí sú nezávislí od strany a vyberajú si podľa kandidáta. Títo centristickí voliči aj celkom rozmýšľajú a vyberajú si na základe agendy kandidáta a nie na základe toho, či ho majú radi alebo nie.

 

 

Samozrejme, na tieto výroky už stihli zareagovať aj demokrati, ktorí ich prudko odsúdili a už aj pustili na facebooku manipulatívny obrázok, lebo podľa nich odpísal Romney polovicu národa. Asi im nenapadlo, že to je silná nevýhoda demokracie - na ovládnutie štátu vám stačí získať o jedného viac ako je polovica voličov.

Okamžite a bez mučenia sa priznám, že tak ako nemám rád Baracka Obamu, tak isto nemám rád ani Mitta Romneyho. Avšak Romney má v tomto prípade pravdu - obamoví voliči si skutočne z americkej demokracie urobili dojnú kravu na zabezpečenie si svojho „sociálneho štandardu.“ USA boli kedysi krajinou ľudí, ktorí chceli skúsiť svoje šťastie, pracovali na sebe, snažili sa a chceli niečo dosiahnúť. Teraz sa však USA postupne menia na krajinu ľudí, ktorí chcú žiť na úkor zvyšku sveta a prikazujú mu čo smie robiť a čo nesmie robiť. Na to využívajú svoj dolár ako svetovú rezervnú menu a obrovskú americkú armádu. Voliči Baracka Obamu sú zvyknutí, že im demokratický prezident za ich hlasy znesie aj modré z neba (rozumej vezme peniaze niekomu inému a dá ich im) a preto mu bez rozmýšľania dajú svoj hlas. Problém je, že ak niekoho nadmerne zdaňujete a regulujete, tak jeho ekonomická výkonnosť klesá a ak väčšinu týchto daní presmerujete do neproduktívnych častí ekonomiky (a tým nemyslím tých, ktorí nemôžu pracovať, ale tých ktorým sa nechce až tak „tvrdo“ pracovať a radšej majú istoty), tak v podstate tú ekonomiku pomaly zabíjate. A práve to sa deje teraz v Spojených štátoch. Za ostatné 4 roky to bol práve Obama a jeho garnitúra, kto silno poškodil americkú ekonomiku a uškodil tak práve tým najslabším – Obamovým voličom. A tí ho za to ešte aj volia. Trocha paradox, nemyslíte?

Je diskutabilné, či výroky z kontroverzného videa ublížia niektorému z prezidentských kandidátov. Obamových skalných voličov len uistia, že majú voliť jeho (aj keď ako prezident je jedno veľké totálne zlyhanie) a Romneyho skalní voliči sa uistili, že volia správne. Centristickí voliči zase nebudú voliť na základe jedného videa, ale ako to už v demokracii býva, budú voliť toho kandidáta, ktorý práve im prinesie/sľúbi najviac výhod. Preto sa dá povedať, že takéto „senzácie“ sú vlastne len veľké divadlo pre voličov a my, zvyšok sveta, sa na tom môžeme len dobre zabávať. Napokon volebné divadlá sú už v Amerike dlhodobá tradícia a bežný občan, tam skutočne rozhoduje len o máločom...

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Polovojenská organizácia pýta peniaze na domobranu, končia na súkromnom účte

Výzvou na posielanie finančných príspevkov sa už zaoberá polícia.

KOMENTÁRE

Zmizne dôkaz o krytí Bašternáka?

Inšpekcia koná, akoby kryla ľudí, ktorí vlani zmarili raziu u developera.


Už ste čítali?