Ako Mitt Romney rozdelil Spojené štáty

Autor: Jozef Dzuriš | 18.9.2012 o 13:29 | Karma článku: 0,00 | Prečítané:  162x

To, že ide v americkej prezidentskej kampani do tuhého potvrdzuje aj to, že v noci na dnes zverejnil ľavicový časopis Mother Jones na svojom webe videa s Mittom Romneyom. Na nich je skrytou kamerou zachytený počas večere s potencionálnymi sponzormi svojej kampane. Najzaujímavejšie video je len jedno a výroky na ňom zachytené sú natoľko kontroverzné, že vraj výrazne ovplyvnia prezidentské voľby. To vyhovuje demokratom Baracka Obamu, lebo ten sám sa nemá čím pochváliť a celé jeho funkčné obdobie je len jedno veľké zlyhanie. Preto demokrati vsadili na negatívnu kampaň a Romneymu jeho výroku budu určite poriadne pripomínať.

Dané kontroverzné video môžete vidieť tu:

 O čom Mitt Romney na videu rozpráva (parafrázované): V USA je 47% ľudí, ktorí budu voliť demokratického prezidenta, nech sa deje čokoľvek. Držia pri ňom, lebo sú závislí od vlády, veria že práve oni sú obete a veria, že vláda má zodpovednosť postarať sa o nich, vrátane toho, že im má zabezpečiť zdravie, jedlo a bývanie. Veria, že to je ich nárok a vláda im to má dať. Preto budú voliť (demokratického) prezidenta nech sa deje čokoľvek. Sú to všetko ľudia, čo neplatia žiadnu daň z príjmu, preto Romneyho návrhy na zníženie daní ich nemôžu osloviť. Preto sa Romney rozhodol, že sa o týchto ľudí nebude zaujímať a ani sa snažiť ich získať. Pretože Romney ich nikdy nepresvedčí, že by mali za seba zobrať zodpovednosť a starať sa o svoje vlastné životy. Preto sa chce Romney zamerať na 5%-10% centristických voličov, ktorí sú nezávislí od strany a vyberajú si podľa kandidáta. Títo centristickí voliči aj celkom rozmýšľajú a vyberajú si na základe agendy kandidáta a nie na základe toho, či ho majú radi alebo nie.

 

 

Samozrejme, na tieto výroky už stihli zareagovať aj demokrati, ktorí ich prudko odsúdili a už aj pustili na facebooku manipulatívny obrázok, lebo podľa nich odpísal Romney polovicu národa. Asi im nenapadlo, že to je silná nevýhoda demokracie - na ovládnutie štátu vám stačí získať o jedného viac ako je polovica voličov.

Okamžite a bez mučenia sa priznám, že tak ako nemám rád Baracka Obamu, tak isto nemám rád ani Mitta Romneyho. Avšak Romney má v tomto prípade pravdu - obamoví voliči si skutočne z americkej demokracie urobili dojnú kravu na zabezpečenie si svojho „sociálneho štandardu.“ USA boli kedysi krajinou ľudí, ktorí chceli skúsiť svoje šťastie, pracovali na sebe, snažili sa a chceli niečo dosiahnúť. Teraz sa však USA postupne menia na krajinu ľudí, ktorí chcú žiť na úkor zvyšku sveta a prikazujú mu čo smie robiť a čo nesmie robiť. Na to využívajú svoj dolár ako svetovú rezervnú menu a obrovskú americkú armádu. Voliči Baracka Obamu sú zvyknutí, že im demokratický prezident za ich hlasy znesie aj modré z neba (rozumej vezme peniaze niekomu inému a dá ich im) a preto mu bez rozmýšľania dajú svoj hlas. Problém je, že ak niekoho nadmerne zdaňujete a regulujete, tak jeho ekonomická výkonnosť klesá a ak väčšinu týchto daní presmerujete do neproduktívnych častí ekonomiky (a tým nemyslím tých, ktorí nemôžu pracovať, ale tých ktorým sa nechce až tak „tvrdo“ pracovať a radšej majú istoty), tak v podstate tú ekonomiku pomaly zabíjate. A práve to sa deje teraz v Spojených štátoch. Za ostatné 4 roky to bol práve Obama a jeho garnitúra, kto silno poškodil americkú ekonomiku a uškodil tak práve tým najslabším – Obamovým voličom. A tí ho za to ešte aj volia. Trocha paradox, nemyslíte?

Je diskutabilné, či výroky z kontroverzného videa ublížia niektorému z prezidentských kandidátov. Obamových skalných voličov len uistia, že majú voliť jeho (aj keď ako prezident je jedno veľké totálne zlyhanie) a Romneyho skalní voliči sa uistili, že volia správne. Centristickí voliči zase nebudú voliť na základe jedného videa, ale ako to už v demokracii býva, budú voliť toho kandidáta, ktorý práve im prinesie/sľúbi najviac výhod. Preto sa dá povedať, že takéto „senzácie“ sú vlastne len veľké divadlo pre voličov a my, zvyšok sveta, sa na tom môžeme len dobre zabávať. Napokon volebné divadlá sú už v Amerike dlhodobá tradícia a bežný občan, tam skutočne rozhoduje len o máločom...

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Kocáb: Kisku už dlho uznávam, ocenenie ma šokovalo

Pre SME hovorí, že je hrdý slniečkar. Keď pôjdeme tvrdou silou, nemáme šancu.

KOMENTÁRE

Plot bol jeho nápad, nie Orbánov. Dnes má dom kúsok od pletiva

Ako sme sa nestretli so starostom Ásotthalomu.


Už ste čítali?